Your Cart
separator parkingowy gumowy

Separator parkingowy, który ułatwia życie

separator-parkingowy-gumowy

Tutaj kupisz: Odboje parkingowe – cena zaskakuje

Trudna sztuka parkowania

Trzydzieści godzin przeznaczonych na naukę jazdy niestety nie zawsze rozwija u kursantów umiejętność bezbłędnego parkowania. Niejeden egzamin na popularne „prawko” kończy się właśnie wtedy, kiedy egzaminator każe nam zatrzymać pojazd w wyznaczonym miejscu. Ostatecznie, godziny jazd doszkalających i uczenie się na pamięć filmików instruktażowych pozwalają niemal wszystkim zdobyć wymarzone uprawnienia. Często bywa jednak tak, że nawet doświadczeni kierowcy unikają parkowania równoległego, a do teoretycznie prostszego parkowania prostopadłego potrzebują mieć dużo przestrzeni. Tymczasem niektóre sytuacje zmuszają nas do zatrzymania pojazdu, bez względu na to, czy zastane miejsce nam się podoba. Tak dzieje się choćby w przypadku zatłoczonych parkingów w galeriach handlowych. Z równie małym wyborem spotkamy się w sytuacji, gdy zaistnieje potrzeba szybkiego załatwienia jakiejś sprawy. Czy istnieje sposób, by ułatwić nam parkowanie?

Matematyka swoje, a życie swoje

Najpierw przyjrzyjmy się prawnej stronie miejsc parkingowych. Na papierze prezentuje się to całkiem przyzwoicie. Minimalna szerokość stanowiska postojowego dla samochodów osobowych wynosi 2,3 metra, podczas gdy jego długość nie może być krótsza niż 5 metrów. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z miejscem równoległym do jezdni, minimalna długość jest jeszcze o metr dłuższa. Wytrawni matematycy zaraz nam obliczą, że mamy aż 11,5 metra kwadratowego powierzchni, żeby ulokować na niej swój samochód. I zapewne byłaby to wystarczająca przestrzeń, gdyby wszyscy parkowali auta centralnie po środku swojego stanowiska. O tym, że jest wprost przeciwnie możemy się przekonać tuż po wyjściu na ulicę lub nawet podczas patrzenia przez okno. Standardowo wygląda to tak, że pierwszy kierowca parkuje krzywo, a potem każdy kolejny musi się do niego dostosować i normalne stawianie samochodu staje się możliwe dopiero, kiedy wszyscy odjadą. Czy istnieje sposób, by utrudnić samolubnym kierowcom byle jakie parkowanie?

ogranicznik parkingowy gumowy

Separator parkingowy POWER RUBBER

Szczęśliwie jest tylko jedna odpowiedź na oba postawione wyżej pytania. Sprawdzonym sposobem na ułatwienie parkowania porządnym kierowcom i jednocześnie utrudnienie tym nieporządnym jest zastosowanie separatorów parkingowych. Te podłużne gumowe elementy bardzo łatwo przytwierdza się do podłoża, dokładnie wyznaczając miejsce parkingowe. Separatory możemy wykorzystać również w innych sytuacjach drogowych. Skutecznie oddzielą ruch pieszy od rowerowego i samochodowego. Wyznaczą również strefy wyłączone z ruchu i posłużą jako krawężniki. Najważniejsze wydaje się jednak to, że gdy zajedziemy na parking, zastaniemy dokładnie takie stanowisko postojowe, z jakim chcielibyśmy mieć do czynienia przy każdej okazji, a zwłaszcza podczas egzaminu na prawo jazdy. Po co więc stale sobie utrudniać, skoro raz można sobie ułatwić? Tym pytaniem zakończymy, jednocześnie zapraszając Państwa do przyjrzenia się ofercie firmy POWER RUBBER, w której wszystkie produkty cechują się uniwersalnością i trwałością.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów