Separatory parkingowe

Separator parkingowy (ogranicznik parkingowy), który ułatwia życie

 Trudna sztuka parkowania

Trzydzieści godzin przeznaczonych na naukę jazdy niestety nie zawsze rozwija u kursantów umiejętność bezbłędnego parkowania. Niejeden egzamin na popularne „prawko” kończy się właśnie wtedy, kiedy egzaminator każe nam zatrzymać pojazd w wyznaczonym miejscu. Ostatecznie, godziny jazd doszkalających i uczenie się na pamięć filmików instruktażowych pozwalają niemal wszystkim zdobyć wymarzone uprawnienia. Często bywa jednak tak, że nawet doświadczeni kierowcy unikają parkowania równoległego, a do teoretycznie prostszego parkowania prostopadłego potrzebują mieć dużo przestrzeni. Tymczasem niektóre sytuacje zmuszają nas do zatrzymania pojazdu, bez względu na to, czy zastane miejsce nam się podoba. Tak dzieje się choćby w przypadku zatłoczonych parkingów w galeriach handlowych. Z równie małym wyborem spotkamy się w sytuacji, gdy zaistnieje potrzeba szybkiego załatwienia jakiejś sprawy. Czy istnieje sposób, by ułatwić nam parkowanie?

separator-parkingowy-gumowy

Tutaj kupisz: Odboje parkingowe – cena zaskakuje

Matematyka swoje, a życie swoje

Najpierw przyjrzyjmy się prawnej stronie miejsc parkingowych. Na papierze prezentuje się to całkiem przyzwoicie. Minimalna szerokość stanowiska postojowego dla samochodów osobowych wynosi 2,3 metra, podczas gdy jego długość nie może być krótsza niż 5 metrów. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z miejscem równoległym do jezdni, minimalna długość jest jeszcze o metr dłuższa. Wytrawni matematycy zaraz nam obliczą, że mamy aż 11,5 metra kwadratowego powierzchni, żeby ulokować na niej swój samochód. I zapewne byłaby to wystarczająca przestrzeń, gdyby wszyscy parkowali auta centralnie po środku swojego stanowiska. O tym, że jest wprost przeciwnie możemy się przekonać tuż po wyjściu na ulicę lub nawet podczas patrzenia przez okno. Standardowo wygląda to tak, że pierwszy kierowca parkuje krzywo, a potem każdy kolejny musi się do niego dostosować i normalne stawianie samochodu staje się możliwe dopiero, kiedy wszyscy odjadą.

Czy istnieje sposób, by utrudnić samolubnym kierowcom byle jakie parkowanie? W jaki sposób można można ochronić budynki i urządzenia oraz uczestników ruchu drogowego przed skutkami nieumiejętnego parkowania samochodu?

Gumowy ogranicznik parkingowy – sprawdź jego zalety

Ogranicznik parkingowy gumowy to bariera bezpieczeństwa, która zapobiega przejechaniu pojazdu poza wyznaczony obszar. Kontroluje ruch do tyłu lub do przodu w miejscu parkingowym. Separator parkingowy uniemożliwia kierowcom przejechanie poza przydzielone miejsce postojowe, zapobiegając tym samym uszkodzeniom innych pojazdów oraz elementów infrastruktury budowlanej.

Sprawdź, dlaczego warto zamontować separatory parkingowe:

 • pozwalają precyzyjnie i łatwo zaparkować na ograniczonej przestrzeni

 • ograniczniki parkingowe służą do bezpiecznego parkowania, które pozwala uniknąć uderzenia w ścianę lub inny pojazd

 • zapobiegają wtargnięciu na pas ruchu pieszych lub ścieżkę rowerową

 • wydzielają granicę prowadzenia robót budowlanych

 • wydzielają miejsca parkingowe zapobiegając zajmowaniu kilku miejsc postojowych przez jedno auto

 • wyznaczają granicę ciągów komunikacyjnych np. podczas tymczasowej zmiany organizacji ruchu

 • pozwalają wydzielić miejsce postojowe

 • zapewniają bezpieczny przepływ pojazdów

 • montaż separatora oddziela ruch pieszych od ruchu samochodów

 • nadają się do zamontowania zarówno do obiektów zewnętrznych, jak i wewnętrznych (również ograniczniki łańcuchowe)

 • prosta instalacja za pomocą śrub montażowych

 • wyprodukowane w różnych rozmiarach – dostępne w naszym sklepie produkty mają różne długości (np. 150 mm, 550 mm, 900 mm, 1820 mm)

 • estetyczny wygląd

Separatory parkingowe gumowe

W Power Rubber separatory parkingowe oraz ograniczniki wykonane z wysokiej jakości mieszanki gumowej, które charakteryzują się pożądanymi cechami i właściwościami, oto one:

Odporność i wytrzymałość

Odbojnice parkingowe w kolorze żółtym lub czarnym są wysoce wytrzymałe powtarzające się uderzenia pojazdów i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wyjątkowym właściwościom elementy gumowe nie kruszą się, nie pękają, nie blakną z upływem czasu. Co więcej, ograniczniki parkingowe są łatwe w konserwacji, ponieważ nie korodują ani nie wymagają malowania. Ograniczniki skrajni są odporne na częste wahania i różnice temperatur, oleje, promieniowanie UV, wilgoć.

Szybki i bezproblemowy montaż

Doskonale nadają się do instalacji stałej lub tymczasowej. Montaż ogranicza się wyłącznie do przytwierdzenia do podłoża (np. nawierzchni asfaltowej lub betonowej). Mocowane są bezpośrednio do podłoża za pomocą kołków rozporowych, (wkrętów). Nie wymaga specjalistycznych narzędzi, co jest niezwykle korzystne w przypadku instalacji ograniczników gumowych w zastosowaniach prywatnych (np. na przydomowym podjeździe lub w garażu). W naszym “sklepie drogowym” znajdą Państwo również zestaw do zamontowania znaków drogowych i słupków drogowych (np. U-21), które wydzielają dane powierzchnie z ruchu.

Widoczność

Separatory ruchu wyposażone są w specjalne taśmy odblaskowe (m.in żółte odblaski), które są doskonale widoczne w dzień i w nocy.

Skuteczna ochrona przed uszkodzeniami

Separatory drogowe ograniczają najazd kół pojazdu poza wyznaczony obszar, zapewniają zachowanie dystansu pomiędzy pojazdami na parkingach. W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju ograniczniki wykonane z twardej mieszanki kauczukowej, które skutecznie chronią budynki i urządzenia przed uderzeniami samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych, przyczep, wózków widłowych.

Ograniczniki i separatory parkingowe – elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego

W Power Rubber oferujemy przydatne ograniczniki kół, które idealnie sprawdzają się w przestrzeniach handlowych, halach przemysłowych i produkcyjnych, garażach podziemnych, parkingach wielopoziomowych, rampach przeładunkowych, podjazdach, przed witrynami sklepowymi.

Przypomnijmy sobie zalety separatorów gumowych, oto one:

 • służą do ochrony budynków i urządzeń przed uderzeniami pojazdów

 • maksymalna widoczność dzięki taśmom odblaskowym lub punktowym elementom odblaskowym

 • separatory z gumy są elastyczne, wytrzymałe na uderzenia i warunki atmosferyczne

 • możliwa instalacja stała lub tymczasowa

 • łatwy montaż do podłoża za pomocą odpowiednich wkrętów

 • separator parkingowy gumowy ma niski profil, który nie uszkodzi pojazdu z przodu

Separator parkingowy POWER RUBBER

Szczęśliwie jest tylko jedna odpowiedź na oba postawione wyżej pytania. Sprawdzonym sposobem na ułatwienie parkowania porządnym kierowcom i jednocześnie utrudnienie tym nieporządnym jest zastosowanie separatorów parkingowych. Te podłużne gumowe elementy bardzo łatwo przytwierdza się do podłoża, dokładnie wyznaczając miejsce parkingowe. Separatory możemy wykorzystać również w innych sytuacjach drogowych. Skutecznie oddzielą ruch pieszy od rowerowego i samochodowego. Wyznaczą również strefy wyłączone z ruchu i posłużą jako krawężniki. Najważniejsze wydaje się jednak to, że gdy zajedziemy na parking, zastaniemy dokładnie takie stanowisko postojowe, z jakim chcielibyśmy mieć do czynienia przy każdej okazji, a zwłaszcza podczas egzaminu na prawo jazdy. Po co więc stale sobie utrudniać, skoro raz można sobie ułatwić? Tym pytaniem zakończymy, jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy POWER RUBBER, w której wszystkie produkty cechują się uniwersalnością i trwałością.

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!