Your Cart
maty-do-crossfitu

Siłownia, a może crossfit?

Dla kogo jest siłownia?

Niegdyś bywalcami siłowni byli jedynie kulturyści oraz osoby próbujące zgubić zbędne kilogramy. Miejsc do ćwiczeń było mało, a temat rozwoju własnego ciała był ledwo zauważalny w mediach. Ostatnimi czasy sytuacja diametralnie się zmieniła. Możemy śmiało powiedzieć, że regularne treningi wpisały się już w miejski styl życia, a karnet na popularną „siłkę” w niejednym portfelu zajmuje miejsce na równi z kartą płatniczą i dowodem osobistym. Dziś ćwiczą prawie wszyscy, a kto jeszcze nie zaczął, ten z pewnością przeszukuje Internet w celu znalezienia odpowiedniej oferty. Niech jednym z dowodów na prawdziwość owego stwierdzenia będzie fakt, że wchodząc do klubu spotykamy tam dawnych kolegów z młodzieńczych lat, którzy na lekcjach wychowania fizycznego nie bardzo radzili sobie z przeskoczeniem przez kozła i przebiegnięciem trzech metrów bez zgubienia piłki. Niestety nie wszyscy są zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na siłowni. Tymczasem zagrożenia czyhają tam na wszystkich.

 

maty-do-crossfitu

Co właściciel siłowni powinien, a co musi?

Zanim przejdziemy do wypunktowania zachowań pożądanych u klientów siłowni, skupmy się na tym, co w celu poprawy bezpieczeństwa mogą zrobić organizatorzy. Wyposażenie lokalu zwykle zaczynamy od podłogi. I już na tym etapie mamy szerokie pole do popisu i zagwarantowania komfortu naszym gościom. Maty na siłownię, które można znaleźć w ofercie firmy POWER RUBBER okażą się niezawodnym pomocnikiem w realizacji naszych środków zapobiegawczych. Nawierzchnie na siłownię zapewniają ćwiczącym doskonałą przyczepność i znacząco oddalają ich od nieszczęśliwych poślizgnięć i upadków. Są one również bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie będą uszkodzone nawet po długotrwałej eksploatacji. Jest to szczególnie ważne, gdyż co chwilę będą narażone na kontakt z ciężarami upadającymi z wysokości. Dobrze wyposażona siłownia powinna stwarzać możliwości do wykonywania rozmaitych aktywności. Z kolei szeroka gama ćwiczeń to różne rodzaje obciążeń i niebezpieczeństw. Na szczęście, w naszej ofercie figurują zarówno maty do martwego ciągu, jak również maty w kształcie puzzli i w postaci rolki. Dbanie o bezpieczeństwo nie kończy się jednak na wykładzinach. Niezwykle istotne jest też zadbanie o jak najwyższą jakość sprzętu, z którego korzystają przyszli i obecni siłacze. Oferowane przez nas talerze do crossfitu są wykonane z gumy, a ich kształt umożliwia nie tylko proste utrzymanie, ale także sprawniejsze ćwiczenie poprzez ułatwiony proces ich odkładania.

maty gumowe na podłogę do martwego ciągu

Mata gumowa puzzle na siłownię

Savoir vivre wiecznie w modzie

Jednak troska właścicieli klubów i osób odpowiedzialnych za ich wyposażenie to za mało, żeby na siłowni było całkowicie bezpiecznie. Wszystko zda się na nic, jeśli uczestnicy ćwiczeń sami nie zadbają o swoje zdrowie. Pierwsza zasada o jakiej powinniśmy pamiętać udając się na trening brzmi „nie porywaj się z motyką na słońce”. Nie wolno się przeforsowywać, nawet jeśli w pobliżu ćwiczą atrakcyjne dziewczęta, których zainteresowanie próbujemy wzbudzić. Warto prosić o pomoc przy asekuracji oraz we wszystkich sytuacjach, w których nie czujemy się do końca pewnie. Opuszczane przez nas stanowisko należy zostawić w stanie, w jakim je zastaliśmy. Nie tylko ze względu na porządek, ale właśnie na bezpieczeństwo. Powinniśmy też pamiętać, że przyszliśmy na trening siłowy, a nie na zajęcia ze sztuk walki. Świadomość ta może nam pomóc w unikaniu konfliktów z innymi ćwiczącymi. Wydaje się więc, że osoby zaznajomione z etykietą kulturalnego zachowania mają większe szanse na zachowanie bezpieczeństwa również na siłowni. Tymczasem właścicielom siłowni przyda się jeszcze znajomość oferty POWER RUBBER.

 

 

Artykuły gumowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów