Shopping Cart
maty-do-crossfitu

Siłownia, a może crossfit?

Dla kogo jest siłownia?

Niegdyś bywalcami siłowni byli jedynie kulturyści oraz osoby próbujące zgubić zbędne kilogramy. Miejsc do ćwiczeń było mało, a temat rozwoju własnego ciała był ledwo zauważalny w mediach. Ostatnimi czasy sytuacja diametralnie się zmieniła. Możemy śmiało powiedzieć, że regularne treningi wpisały się już w miejski styl życia, a karnet na popularną „siłkę” w niejednym portfelu zajmuje miejsce na równi z kartą płatniczą i dowodem osobistym. Dziś ćwiczą prawie wszyscy, a kto jeszcze nie zaczął, ten z pewnością przeszukuje Internet w celu znalezienia odpowiedniej oferty. Niech jednym z dowodów na prawdziwość owego stwierdzenia będzie fakt, że wchodząc do klubu spotykamy tam dawnych kolegów z młodzieńczych lat, którzy na lekcjach wychowania fizycznego nie bardzo radzili sobie z przeskoczeniem przez kozła i przebiegnięciem trzech metrów bez zgubienia piłki. Niestety nie wszyscy są zaznajomieni z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na siłowni. Tymczasem zagrożenia czyhają tam na wszystkich.

 

maty-do-crossfitu

Co właściciel siłowni powinien, a co musi?

Zanim przejdziemy do wypunktowania zachowań pożądanych u klientów siłowni, skupmy się na tym, co w celu poprawy bezpieczeństwa mogą zrobić organizatorzy. Wyposażenie lokalu zwykle zaczynamy od podłogi. I już na tym etapie mamy szerokie pole do popisu i zagwarantowania komfortu naszym gościom. Maty na siłownię, które można znaleźć w ofercie firmy POWER RUBBER okażą się niezawodnym pomocnikiem w realizacji naszych środków zapobiegawczych. Nawierzchnie na siłownię zapewniają ćwiczącym doskonałą przyczepność i znacząco oddalają ich od nieszczęśliwych poślizgnięć i upadków. Są one również bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie będą uszkodzone nawet po długotrwałej eksploatacji. Jest to szczególnie ważne, gdyż co chwilę będą narażone na kontakt z ciężarami upadającymi z wysokości. Dobrze wyposażona siłownia powinna stwarzać możliwości do wykonywania rozmaitych aktywności. Z kolei szeroka gama ćwiczeń to różne rodzaje obciążeń i niebezpieczeństw. Na szczęście, w naszej ofercie figurują zarówno maty do martwego ciągu, jak również maty w kształcie puzzli i w postaci rolki. Dbanie o bezpieczeństwo nie kończy się jednak na wykładzinach. Niezwykle istotne jest też zadbanie o jak najwyższą jakość sprzętu, z którego korzystają przyszli i obecni siłacze. Oferowane przez nas talerze do crossfitu są wykonane z gumy, a ich kształt umożliwia nie tylko proste utrzymanie, ale także sprawniejsze ćwiczenie poprzez ułatwiony proces ich odkładania.

Savoir vivre wiecznie w modzie

Jednak troska właścicieli klubów i osób odpowiedzialnych za ich wyposażenie to za mało, żeby na siłowni było całkowicie bezpiecznie. Wszystko zda się na nic, jeśli uczestnicy ćwiczeń sami nie zadbają o swoje zdrowie. Pierwsza zasada o jakiej powinniśmy pamiętać udając się na trening brzmi „nie porywaj się z motyką na słońce”. Nie wolno się przeforsowywać, nawet jeśli w pobliżu ćwiczą atrakcyjne dziewczęta, których zainteresowanie próbujemy wzbudzić. Warto prosić o pomoc przy asekuracji oraz we wszystkich sytuacjach, w których nie czujemy się do końca pewnie. Opuszczane przez nas stanowisko należy zostawić w stanie, w jakim je zastaliśmy. Nie tylko ze względu na porządek, ale właśnie na bezpieczeństwo. Powinniśmy też pamiętać, że przyszliśmy na trening siłowy, a nie na zajęcia ze sztuk walki. Świadomość ta może nam pomóc w unikaniu konfliktów z innymi ćwiczącymi. Wydaje się więc, że osoby zaznajomione z etykietą kulturalnego zachowania mają większe szanse na zachowanie bezpieczeństwa również na siłowni. Tymczasem właścicielom siłowni przyda się jeszcze znajomość oferty POWER RUBBER.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *