Your Cart
Taśma antypoślizgowa

Taśma antypoślizgowa – Zwiększ bezpieczeństwo na śliskich powierzchniach

Poślizgnięcia, potknięcia i upadki to najczęstsza przyczyna wypadków w zakładach pracy i miejscach użyteczności publicznej. Co można zrobić, aby temu zapobiec? To rozwiązanie to taśma antypoślizgowa.

Taśma antypoślizgowa to produkt, który zwiększa tarcie pomiędzy podeszwą buta a powierzchnią podłoża. Została zaprojektowana i wykonana z myślą o zmniejszeniu ryzyka poślizgnięcia, potknięcia i upadku na nawierzchniach gładkich i narażonych na wilgoć.

Taśma antypoślizgowa na schody i podłoże – Minimalizuj ryzyko poślizgu

Specjalne taśmy antypoślizgowe składają się z warstwy klejącej umożliwiającej trwałe przyczepienie do posadzki oraz górnej warstwy antypoślizgowej. Samoprzylepna taśma antypoślizgowa zmniejsza ryzyku poślizgnięcia się i upadku w miejscach o gładkiej nawierzchni lub narażonej na śliskość, takich jak schody w budynkach użyteczności publicznej czy w zakładach pracy.

Samoprzylepna taśma antypoślizgowa

Tutaj kupisz taśmy antypoślizgowe 

Taśmy gruboziarniste charakteryzują się duża ilością cząsteczek materiału ściernego. Z racji swojej ziarnistości, materiał umożliwia przepływ wody oraz pozwala na zaleganie kurzu jednocześnie nadal utrzymując powierzchnię antypoślizgową.

To idealne rozwiązanie, które stanowi skuteczną ochronę pracowników i gości przed wypadkami, zwiększa komfort związany z przemieszczaniem się poprzez ograniczenie potencjalnych zagrożeń.

Taśmy antypoślizgowe zwiększające bezpieczeństwo – Kluczowe zalety

Taśma podłogowa to szybkie, łatwe i ekonomiczne rozwiązanie zapewniające natychmiastową antypoślizgowe wykończenie powierzchni podłogi.

Samoprzylepną taśmę można łatwo nałożyć na praktycznie każdą suchą nawierzchnię (drewno, beton, płytki, nawierzchnię kompozytową lub malowaną). Co więcej, jest łatwa w użyciu – można wyciąć paski w żądanym rozmiarze i dopasować do wymiarów schodów lub podłogi. Po aplikacji taśmy, obszar może być od razu oddany do użytku/ruchu. Charakteryzuje ją doskonała odporność na intensywne użytkowanie spowodowane dużym natężeniem ruchu. Poznaj ich pozostałe wyjątkowe zalety i właściwości, oto one:

 • odporne na wodę i środki chemiczne

 • odporne na działanie czynników środowiskowych – sprawdzą się w zastosowaniach zewnętrznych i wewnętrznych

 • samoprzylepny podkład nie pozostawia śladów na podłożu

 • długotrwała przyczepność do posadzki

 • w zależności od potrzeb można wybrać towar o potrzebnej grubości i sile przyczepności

 • w zależności od preferencji i miejsca zastosowania – produkt dostępny w różnych opcjach i wariantach kolorystycznych

Taśmy podłogowe sprawdzają się również w warunkach słabego oświetlenia – świecą w ciemnościach, co zapewni bezpieczeństwo, szczególnie na schodach wewnętrznych. Dodatkowo, jaskrawy kolor skutecznie zwraca uwagę na strefy, które mogą być podatne na potknięcie się lub poślizg. To rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić firmie pieniądze na kosztach odszkodowań pracowniczych.

Wybierając sprawdzoną firmę i markę, Klienci mają pewność, że używane przez nich samoprzylepne taśmy są odporne chemicznie, dzięki czemu pozostaną na miejscu nawet po wystawieniu ich na działanie oleju czy smaru. Zapraszamy do sklepu Power Rubber, oferujemy szeroki asortyment wyrobów najwyższej jakości.

Taśma antypoślizgowa samoprzylepna – Zastosowanie

Standardowe taśmy samoprzylepne o właściwościach antypoślizgowych są przydatne w różnych branżach i miejscach. Z taśmy antypoślizgowej na schody korzystają:
 • placówki oświatowe
 • szpitale
 • hale produkcyjne
 • magazyny
 • garaże
 • tarasy
 • biura
 • gospodarstwa domowe (np. łazienki)
 • pomieszczenia kuchenne
 • obiekty sportowe
 • baseny
 • centra handlowe
Typowe zastosowania obejmują:
 • wejścia do budynków
 • klatki schodowe
 • stopnie
 • schody wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
 • półpiętra z blachy ryflowanej
 • doki załadunkowe (np. rampy)
 • podłogi produkcyjne
 • śliskie podłogi (np. zabezpieczenie podłogi w łazience)
 • obszary przemysłowe (stanowiska pracy)
 • mokre schody i podłogi

W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje taśm, które zapewniają odpowiednią przyczepność również na nierównych wzniesieniach.

Taśma antypoślizgowa na schody

Taśmy antypoślizgowe – warianty kolorystyczne

Rozwój technologiczny pozwala na dopasowanie produktów do konkretnych potrzeb oraz wymagań. Z oferty taśm zwiększających przyczepność polecamy następujące warianty kolorystyczne:

Taśma antypoślizgowa czarna

Taśma w kolorystce czarnej ma na celu redukcję kosztów. Czarny kolor to ten, który sprzyja oszczędnościom w przedsiębiorstwach, jednocześnie podnosząc poziom bezpieczeństwa. Podsumowując, wariant czarny (np. w rozmiarze 25 mm x 18 mb) jest to najtańsze możliwe rozwiązanie mające na celu zwiększenia przylegania obuwia d o posadzki. Produkt instaluje się w miejscach, w których chcemy ograniczyć możliwe poślizgnięcia, aby uniknąć paniki oraz odczucia strachu u osób przemieszczających się po obiekcie. To rozwiązanie pomaga to zredukować liczbę wypadów w miejscu pracy.

Taśma antypoślizgowa żółta

Wariant w kolorystyce żółtej ma na celu zwiększenie widoczności. Jest to pewnego rodzaju sygnał dla użytkownika o tym, że może zaistnieć ryzyko poślizgu w wyznaczonym miejscu, a właściciel obiektu bądź pracodawca chce zadbać o swoich pracowników oraz gości przebywających na obiekcie.

Taśma antypoślizgowa żółto-czarna

Wariant czarno-żółty to model najczęściej używany na placach budowy. Kolorystyka składająca się z dwóch kolorów zapewnia większą widoczność w zróżnicowanych miejscach pracy. To rozwiązanie jest polecane w obszarach objętych remontem, naprawami lub w którym rozpoczęto budowę.

Taśma antypoślizgowa czerwono-biała

Wariant biało-czerwony najczęściej stosowana jest w obszarach, gdzie taśma czarna i/lub żółta nie spełniają swojej roli względem widoczności. Ten produkt ma na celu zwiększenie widoczności na ciemnej nawierzchni, na której nie widać taśmy czarnej oraz przy nawierzchni w piaskowej kolorystyce, kiedy nie widać barwy żółtej.

Taśma antypoślizgowa ogólnego użytku – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Nasze samoprzylepne taśmy podłogowe dedykujemy do wszystkich miejsc, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem. Specjalna powierzchnia zapobiega poślizgnięciom. Taśma jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem może być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – wejścia do budynków, lobby hotelowe, baseny, pokłady łodzi, klatki schodowe i in.

Proponujemy, aby przed montażem oczyścić nawierzchnię tak, aby była ona sucha, wolna od kuchu i tłuszczu. Przytnij produkt na żądaną długość, nałóż na powierzchnię i mocno dociśnij.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Zamówienia można składać za pośrednictwem sklepu internetowego lub poprzez kontakt telefoniczny: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!