Your Cart
Taśma antypoślizgowa – Zwiększ bezpieczeństwo na śliskich powierzchniach

Taśma antypoślizgowa – Zwiększ bezpieczeństwo na śliskich powierzchniach

Każdy z nas pamięta sytuacje, w których o mały włos nie przewróciłby się, bądź pamięta – o ile uraz był delikatny – sytuacje, w których przewrócił się po przez pośliźnięcie się. Skutki takiego upadku mogą być naprawdę poważne oraz odczuwalne do końca naszego życia. Często słyszymy od naszych rodziców, a zwłaszcza dziadków o bólach spowodowanych kontuzją wynikającą z konkretnej sytuacji. Co można zrobić, aby temu zapobiec?

Taśma antypoślizgowa – Minimalizuj ryzyko poślizgu

W celu zredukowania poślizgu istnieje najtańszy sposób na naszym rynku. To rozwiązanie to taśma antypoślizgowa.

tasmy antyposlizgowe zolto czarne

Tutaj kupisz taśmy antypoślizgowe 

Jak widać, taśma jest to materiał składający się z warstwy klejącej umożliwiającej trwałe przyczepienie do podłoża oraz górnej warstwy antypoślizgowej – to ona odpowiada za redukcję szansy wystąpienia poślizgu. Z racji swojej ziarnistości, materiał umożliwia przepływ wody oraz pozwala na zaleganie kurzu jednocześnie nadal utrzymując powierzchnię antypoślizgową.

 

Taśmy antypoślizgowe – warianty kolorystyczne

Rozwój technologiczny pozwala na dopasowanie produktów do konkretnych potrzeb oraz wymagań. Również w tym przypadku technologia pozwala nam na wybór koloru taśm antypoślizgowych. Z oferty taśm zwiększających przyczepność oferujemy następujące warianty kolorystyczne:

  • Taśma antypoślizgowa czarna

Taśma w kolorystce czarnej ma na celu redukcję kosztów. Czarny kolor to ten, który sprzyja oszczędnością w przedsiębiorstwach, jednocześnie podnosząc poziom bezpieczeństwa. Podsumowując wariant czarny jest to najtańsze możliwe rozwiązanie mające na celu zwiększenie przyczepności podłoża. Taśma zwiększająca przyczepność w kolorze czarnym jest również stosowana w miejscach, w której chcemy ograniczyć podkreślenie możliwego pośliźnięcia, aby uniknąć paniki oraz odczucia strachu u osób przemieszczających się po obiekcie. Taśma pomaga zredukować liczbę wypadków w miejscu pracy – jest to jedno z pochodnych pozytywnych skutków dla zastosowania taśm.

 

  • Taśma antypoślizgowa żółta

Wariant taśm w kolorystyce żółtej ma na celu zwiększenie widoczności jej zastosowania. Jest to pewnego rodzaju sygnał dla użytkownika o tym, że może zaistnieć ryzyko poślizgu w wyznaczonym miejscu, a właściciel obiektu, bądź pracodawca chce zadbać o swoich pracowników oraz gości przebywających na obiekcie.

 

  • Taśma antypoślizgowa żółto-czarno
    Wariant czarno-żółty to model taśmy zwiększającej przyczepność najczęściej stosowany na placach budowlanych. Kolorystyka składając się z dwóch kolorów umożliwia większe zauważenie w zróżnicowanych miejscach pracy. Szczególnie miejsca remontów, napraw, czy rozpoczęcia budowy potrzebują tego rozwiązania. W łatwy sposób pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

 

  • Taśma antypoślizgowa czerwono-biała
    Wariant biało czerwony taśmy stosowany jest najczęściej w miejscach, gdzie taśma czarna i/lub żółta nie spełniają swojej roli pod względem widoczności. Możemy zatem zapytać: kiedy należy stosować zatem tą taśmę antypoślizgową? Wariant ma na celu zwiększenie widoczności – na tym zależy nam stosując to rozwiązanie. Taśma jest potrzeba przy podłożach o kolorystyce ciemnej, gdzie nie widać naszej taśmy czarnej oraz przy kolorystyce piaskowej, kiedy to nie widać barwy żółtej.

taśma ostrzegawcza zółto czarna

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

 

Jak dobrze wiemy, stosujemy taśmy antypoślizgowe w celu zwiększania przyczepności na danym obszarze.

Wypadki w miejscach pracy to zdarzenia nie chętnie odbierane przez Pracodawców. Jak się okazuje, najczęściej wynika to z wysokiego ryzyka wystąpienia poślizgu, bądź chęci redukcji liczby wypadków w miejscu pracy, np. zakładzie produkcyjnym, czy magazynie oraz placu budowy.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!