Your Cart
wibroizolatory warszawa amortyzatory gumowe

Wibroizolatory Warszawa

W obecnych czasach, każdej firmie szczególnie zależy na redukowaniu hałasu i drgań emitowanych przez maszyny przemysłowe. Każda maszyna, niezależnie od jej przeznaczenia generuje drgania. Wynikają one z sił, które działają impulsowo lub zmiennie. Niezależnie od tego, drgania powodowane przez maszyny mogą być poważnym zagrożeniem dla okolicznych budynków i ich ogólnego otoczenia. Zwłaszcza gdy drgania są zbyt duże, mogą stwarzać zagrożenie nie tylko dla konstrukcji, lecz także dla ludzi. Aby zminimalizować to ryzyko, maszyny ustawiane są na wibroizolatorach oraz stopach do maszyn.

Wibroizolatory gumowe – Cel stosowania

Zastosowanie amortyzatorów gumowych oraz stóp do maszyn ma na celu i za zadanie tłumić generowane przez maszynę drgania. Redukcja drgań pozwala na bezpieczną pracę w miejscu pracy, tym samym, wibroizolatory przyczyniają się one do zwiększenia bezpieczeństwa otoczenia. Zadaniem wibroizolatorów jest zmniejszenie sił generowanych przez drgania. Drgania te często bywają efektem działań maszyn przemysłowych takich jak:

 • przekładnie
 • silniki:
  spalinowe i elektryczne,
 • generatory
 • kompresory
 • wały

Amortyzatory skutecznie oddzielają podzespoły narażone na intensywne wibracje. Do takich podzespołów należą podzespoły elektroniczne, a także czujniki i regulatory.

Elementy tłumiące drgania umożliwiają także ustabilizowanie całego korpusu maszyny. Dzięki osadzeniu jej na odpowiednich stopach, z użyciem wibroizolatorów, zabezpieczamy całą maszynę przed niebezpiecznymi wibracjami.

Gumowo metalowe artykuły gumowe spełniają wymogi dotyczące ochrony środowiska oraz BHP, są zatem całkowicie bezpieczne.

wibroizolatory gumowe drgań

Wibroizolatory: Rodzaje i Typy

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów wibroizolatorów. Każdy z nich dostosowany jest do danych podzespołów mechanicznych. Dzięki gumowym wkładkom wibroizolatory skutecznie minimalizują drgania i wibracje. Ze względu na swoje przeznaczenie, wyróżniamy następujące rodzaje wibroizolatorów metalowo-gumowych:

 • amortyzatory cylindryczne
 • wibroizolatory daszkowe
 • wibroizolatory kołpakowe
 • wibroizolatory typ A

  wibroizolator typ a 1
  wibroizolator typ a typ 1
 • wibroizolatory typ B

  wibroizolator typ b typ 2
  wibroizolator typ b typ 2
 • wibroizolatory typ C

  wibroizolator typ c typ 3
  wibroizolator typ c typ 3
 • wibroizolatory typ D

  wibroizolator typ d typ 4
  wibroizolator typ d typ 4
 • wibroizolatory typ E

  wibroizolator typ e typ 5
  wibroizolator typ e typ 5

Amortyzatory cylindryczne, czyli walcowate

Amortyzatory cylindryczne to takie elementy tłumiące wibrację, których przekrój jest cylindryczny, czyli walcowaty. Walec występujący w budowie po licznych przeprowadzonych testach i badaniach najlepiej tłumi drgania. Co więcej, wśród amortyzatorów walcowych wyróżniamy następujące typy:

 • amortyzatory typu A
 • amortyzatory typu B
 • amortyzatory typu C
 • amortyzatory typu D
 • amortyzatory typu E

Każdy z nich z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu dziedzinach. Wibroizolatory wysokiej jakości skutecznie wpłyną na pracę urządzenia oraz bezpieczeństwo operatora maszyny. Skuteczne redukowanie drgań i wibracji pozwoli na  zwiększenie efektywności pracy.

Wibroizolatory Sklep w Warszawie

Jeżeli poszukujesz sklepu z amortyzatorami gumowymi w Warszawie, warto przyjechać do Sklepu Gumowego POWER Rubber, który posiada również i te wyroby gumowe w swojej ofercie. Lokalizacja blisko miasta Warszawa, przy zjeździe Pruszków S8, A2. Lokalizacja jest bardzo blisko takich miast jak: Ożarów Mazowiecki, Błonie, Płochocin, Brwinów, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Otrębusy, Nadarzyn, Raszyn, Opacz, Mory, Warszawa, Michałowice czy Reguły. Najlepszy dojazd z Warszawy jest dla mieszkańców dzielnicy Bemowo, Ursus, Włochy, Ursynów, Mokotów, Ochota, Wola, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wilanów, a nawet Kabaty.

Zapraszamy do kontaktu: +48 505 16 03 03

W Sklepie dostępne są również inne artykuły i wyroby gumowe, takie jak: oringi, sznury, maty gumowe. Prowadzimy również usługę cięcia materiałów pod wymiar. Zapraszamy do współpracy.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!