Your Cart
groty-do-oringów

Jak założymy oringi?

Bezpieczeństwo

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu przedstawiliśmy dwa podstawowe sposoby zabezpieczenia gumowych oringów. Zarówno smar silikonowy, jak również wazelina techniczna posiadają niezaprzeczalne zalety, co sprawia, że kwestia doboru odpowiedniej ochrony pozostaje w gestii klientów. Dlaczego tak bardzo podkreślamy wagę zabezpieczenia tych gumowych uszczelek? Odpowiedź jest bardzo prosta i co ciekawe, również bezpośrednio dotyczy kwestii profilaktyki. Oringi wykorzystuje się bowiem w celu poprawy funkcjonowania poszczególnych elementów maszyn. Często urządzenia tego typu mają bardzo skomplikowaną budowę, a jedyną metodą na wydłużenie czasu ich prawidłowego funkcjonowania jest dbałość o ich pojedyncze składowe. Gumowe oringi będą w tym przypadku stanowić doskonałe uszczelnienie. Mają one jednak kształt pierścieni, co może stwarzać pewien problem przy ich instalacji. Jak wobec tego poprawnie umieścić je w naszej maszynie, aby spełniały swoją rolę? Objaśniamy, wyjaśniamy…

Groty

groty-do-oringów

Idealny do rozwiązania kwestii poprawnego montażu oringów jest zestaw czterech grotów, które znajdują się w ofercie firmy POWER RUBBER w zakładce oprzyrządowanie.  Przygotowaliśmy dla Państwa zarówno grot prosty, jak również prostokątny. Dodatkowo zestaw wyposażony jest również w dwa haki, o różnych kształtach i kątach nachylenia. Taka konfiguracja oprzyrządowania do oringów pozwala nie tylko na ich skuteczne zainstalowanie, ale również wymianę i poprawę ułożenia. W zależności od miejsca, w którym umieszczone są uszczelki, jak również ich dostępności z zewnątrz, potrzebne będą groty krótkie lub długie. Oba zestawy znaleźć można w naszej ofercie. Warto podkreślić, że prezentowane groty są wykonane z zahartowanej i odpuszczanej stali. Podnosi to ich twardość i powoduje, że są odporne na pękanie. Oringi nie są jedynym typem uszczelnień gumowych, do których stosuje się stalowe groty. Ich użycie wskazane jest także w przypadku simmerringów i sznurów gumowych.

oringi czarne epdm

Rodzaje oringów

Cały czas podkreślamy, jak ważna jest ochrona oringów gumowych. Informujemy również, jak je zamontować, by ułatwić Państwu wprowadzenie w życie wszystkich naszych sugestii i porad. Wydaje się jednak, że jak dotąd nie przedstawiliśmy parametrów oferowanych przez nas oringów. Tymczasem to właśnie ich liczne zalety są przyczyną tak gorącego zachęcania naszych Klientów do zainteresowania się całą sprawą. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje oringów. Oringi NBR wykazują się odpornością przede wszystkim na oleje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz oleje mineralne. Temperaturowy zakres ich pracy to od -30°C do 90°C. W znacznie wyższych temperaturach (do 210°C) mogą działać Oringi Olejoodporne FKM. Wiąże się to z ich wytrzymałością na paliwa, ozon i syntetyczne płyny hydrauliczne. Jeśli istnieje konieczność wystawiania uszczelek na działanie czynników atmosferycznych, powinniśmy przyjrzeć się grupie Oringów EPDM. Są one odporne na promieniowanie ultrafioletowe i parę wodną. Z kolei dla celów spożywczych najlepsze okażą się Oringi Silikonowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do dokładniejszych oględzin oferty POWER RUBBER, w której czeka o wiele więcej wspaniałości, niż te, którym poświęcamy nasze cotygodniowe wpisy.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów