Guma CIIR – Kauczuk chlorobutylowy

Guma CIIR – Kauczuk chlorobutylowy

Guma CIIR -Kauczuk chlorobutylowy (CIIR) powstaje w wyniku chlorowania kauczuku butylowego (IIR). Kauczuk chlorobutylowy jest wynikiem chlorowania kauczuku butylowego o stopniu nienasycenia przynajmniej 1,8% mol.  Zawartość chloru w kauczuku chlorobutylowym waha się od 1,1% do 1,3%. Poza standardowymi właściwościami kauczuku butylowego (IIR), kauczuk chlorobutylowy (CIIR) wyróżnia się lepszym współczynnikiem trwałych odciśnięć. Ponadto, może być także łączony z innymi rodzajami kauczuku.

Co oznacza skrót CIIR?

Skrót CIIR jest skrótem z języka angielskiego. Oznacza on chlorinated isobutylene isoprane rubber. Po polsku oznacza to właśnie kauczuk chlorobutylowy.

Nazwy handlowe, pod którymi kryje się kauczuk chlorobutylowy (CIIR) to:

  • Lanxess Chlorbutyl
  • ExxonTM Chlorbutyl
  • Lanxess
  • Exxon

Kauczuk chlorobutylowy – zastosowanie

Kauczuk chlorobutylowy (CIIR) ma takie samo zastosowanie, jak kauczuk butylowy (IIR). Odnajdzie się zatem zarówno w budownictwie, jak i w wulkanizacji. Przyda się przy produkcji opon, dętek oraz wielu innych gumowych elementów. Tworzone są z niego także uszczelki i izolatory. Dzięki odporności na wysokie temperatury, używany przy produkcji węży do gorących cieczy. Kauczuk z domieszką chloru (CIIR), lub bromu (BIIR) wyróżniają się wysokimi właściwościami przetwórczymi. Nie starzeją się nawet przy małej przepuszczalności powietrza.

Formularz kontaktowy

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!