Norma EN 549

Norma EN 549

Przedmiotem normy EN 549 są materiały gumowe do uszczelnień i membran stosowane w urządzeniach gazowych i osprzęcie instalacji gazowej.

Określa ona wymagania i związane z nimi metody materiałów gumowych stosowanych w instalacjach gazowych, urządzeniach gazowych i urządzeniach gazowych mających kontakt z gazami palnymi 1, 2 i 3 rodziny gazów palnych sklasyfikowanych w EN 437:2018, dodatkowo gaz ziemny, bio-metan i bio-metanowy LPG tej samej jakości.

W normie EN 549 określono również klasyfikację w oparciu o zakres temperatur i twardość. Ma ona zastosowanie do materiałów, z których produkowane są jednorodne uszczelnienia i jednorodne lub wzmocnione membrany.

Wyroby gumowe zgodne z normą EN 549

Wyroby gumowe zgodne z normą EN 549

Parametry techniczne wyrobów gumowych zgodnych z normą EN 549

Normę EN 549 należy stosować do wyrobów gumowych, których zakres temperatur roboczych wynosi od -40 do +150 st. Celsjusza.

Powyższa norma nie ma zastosowania do wyrobów z kauczuku silikonowego pracujących przy ciśnieniu nominalnym powyżej 200 hPa( 200 mbar) lub w temperaturach poniżej 0 st. Celsjusza z 3 rodziny gazów. Jest to spowodowane możliwością wystąpienia kondensacji.

Produkty z powyższą normą potwierdzają, że uszczelniające materiały elastomerowe spełniają wymagania dotyczące stosowania w instalacjach i urządzeniach gazowych. Na każdym produkcie powinna znaleźć się informacja dotycząca zakresu temperatury roboczej.

Potrzebujesz wyrobów gumowych zgodnych z normą EN 549? Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!