Oringi do zacisków hamulcowych

Oringi do zacisków hamulcowych

Oringi gumowe do zacisków hamulcowych to pierścienie uszczelniające, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu hamulcowego.

Zacisk hamulcowy – co to jest?

Zacisk hamulcowy to część hydrauliczna układu hamulcowego, która odgrywa kluczową rolę w spowolnieniu lub zatrzymaniu pojazdu po naciśnięciu hamulca. Składa się z takich elementów jak: obudowa, tłoki, uszczelki, klocki hamulcowe, osłona przeciwpyłowa, śruba odpowietrzająca.

Jak działa zacisk hamulcowy?

Cały układ hamulcowy składa się z pedału hamulca, cylindra, przewodów, zacisków, klocków i tarcz hamulcowych. W trakcie hamownia, po naciśnięciu hamulca, ciśnienie hydrauliczne z głównego cylindra przekazywane jest do zacisku hamulcowego, gdzie tłoki wysuwają się na zewnątrz, dociskając klocki hamulcowe do tarczy. Po zwolnieniu pedału hamulca zacisk odciąga klocki od tarczy, dzięki czemu koła ponownie wprawione są w ruch.

Układ hamulcowy pojazdu cały czas poddawany jest obciążeniom, a także czynnikom zewnętrznych, takim jak: woda, sól, brud, które przyśpieszają korozję. W trakcie przeprowadzania konserwacji zacisku, który jest poddawany stałemu zużyciu, warto sprawdzić, czy uszczelki są wolne od uszkodzeń i czy nie ma wycieków.

Zaciski wpływają na skuteczność hamowania podczas jazdy. Niewłaściwa praca tłoczków i nadmierne luzy mogą doprowadzić do utraty płynu, przegrzania układu lub wydłużenia drogi hamowania. Każda zauważona usterka powinna być usunięta, ponieważ ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Na rynku dostępne są również zestawy naprawcze zacisku hamulcowego przód i zacisku hamulcowego tył, które w razie awarii, pozwalają na szybką wymianę.

Oring zacisku hamulcowego

Uszczelka do zacisku hamulcowego

Wycieki płynu hamulcowego to jeden z najczęściej występujących objawów awarii zacisku hamulcowego. Utrata płynu hamulcowego pogarsza zdolność zatrzymania auta. Osłony i gumowe uszczelki to elementy, które są odpowiedzialne za utrzymanie płynu w odpowiednim miejscu.

Uszczelki zacisku hamulcowego (np. oringi EPDM) zapobiegają wyciekom płynu hamulcowego, a także odpowiadają za utrzymanie właściwego ciśnienia hydraulicznego. Sprawne uszczelki zapewniają hermetyczne uszczelnienie wokół tłoków, chroniąc je również przed brudem i zanieczyszczeniami.

Podczas ruchu tłoczka, oring odkształca się. Po zwolnieniu hamulca, zmniejsza się ciśnienie, oring powraca do swojego pierwotnego kształtu, lekko cofając tłok, co pozwala na odciągnięcie klocków od tarczy.

Uszczelka do zacisków hamulcowych

Oring zacisku hamulcowego – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Firma Power Rubber specjalizuje się w dostarczaniu wyrobów gumowych stosowanych w różnych gałęziach i sektorach przemysłowych.

Oferujemy oringi zacisku hamulcowego najwyższej jakości, które zapewniają wydajne uszczelnienie. Charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością na czynniki zewnętrzne oraz płyny hamulcowe.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na oringi gumowe bardzo dobrej jakości.
Zamówienia można składać w naszym sklepie internetowym.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!