Podstawki pod tokarkę – wibroizolatory

Podstawki pod tokarkę – wibroizolatory

Każda maszyna budowlana hałasuje, poprzez częstotliwość drgań i impulsów, które towarzyszą podczas jej używania. Drgania nie sprzyjają konstrukcji budowy, a także mogą stanowić niebezpieczeństwo dla osób znajdujących się w miejscu pracy maszyny. Podkładki wibroizolacyjne zostały stworzone z myślą, aby poprawić jakość i warunki pracy. Są elementem maszyny, który pozwala swobodnie i bezpiecznie z niej korzystać. Pełnią funkcję izolacyjną drgań występujących podczas działania maszyn, które są przenoszone z podłoża na urządzenie, a także obniżają jej hałas. Pomagają również odpowiednio wypoziomować sprzęt.

Przeznaczenie podstawek pod maszyny:

 • obrabiarki, których używa się do drewna np. tokarki, piły, wietarki
 • obrabiarki, których używa się do metali np. tokarki, szlifierki
 • maszyny do przeróbki tworzyw sztucznych
 • wszelkiego rodzaju maszyny i urządzenia stosowane w przemyśle
 • urządzenia, których używa się przy budowach

Jakie wyróżniamy typy podstawek wibroizolacyjnych?

Podstawki talerzowe mają swoje zastosowanie głównie do posadowienia obrabiarek o dużym zakresie obrotów, a także do maszyn o impulsywnym charakterze obciążeń dynamicznych. Wyróżniamy:

1. Wibroizolatory talerzowe:

 • Typu TC i TCB, wykonane są z dwóch wielkości 160 i 200, są odporne na działanie kwasów, smarów i olejów. Te dwa typy różnią się sposobem mocowania do maszyny, jednak warto zaznaczy, że są ruchome, nie posiadają stabilizacji z podłożem, co wiąże się z faktem, że umożliwiają regulację poziomu urządzenia.
 • Typu TA, TR, TN i TB, są mniejsze niż wcześniejsze, bo wykonane z wielkości 80 i 120. Wielkości są opracowywane indywidualnie, w związku z tym każda jest w inny sposób mocowana do urządzenia. Wielkość 120 jest stosowana głównie tam, gdzie występują znaczne siły dynamiczne okresowo zmienne o charakterze uderzeniowym i nie ma potrzeby mocowania jej do podłoża.
 • Typu TU to najbardziej uniwersalne i przeznaczone są do niewielkich urządzeń podstawki. Występują w trzech rozmiarach mianowicie 50,63 i 80, a ich sposób mocowania i poziomowania jest uwarunkowany od aktualnej potrzeby zastosowania.
 • Typu TM i TMB inna nazwa to talerze membranowe, mają zastosowanie przy bardzo dużych i ciężkich maszynach. Wyróżniają się odpornością na oleje, a na specjalne zamówienie mogą być też nierdzewne.

2. Podstawki wibroizolacyjne:

 • Są one wykonywane na bazie tarcz wibroizolacyjnych. Przeznaczone są głównie do średnich maszyn. Charakteryzują się brakiem śruby, z tego względu są stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma specjalnych otworów w podstawie.

3. Podstawki do poziomowania tokarki

 • Pomagają one precyzyjnie wypoziomować sprzęt tak, aby ułatwiał on jej działanie. Mają szybki i łatwy montaż, bez konieczności kotwienia w posadzce. Posiadają doskonałą izolację od wibracji przenoszonych po podłodze.

4.Wibroizolatory klinowe

 • Ten rodzaj wibroizolatorów służy do precyzyjnego rozłożenia urządzeń na nierównych podłogach. Zaletą ich jest regulacja wysokości, przy jednoczesnej izolacji drgań. Są przeznaczone do produktów o silnej dynamice pionowej czy poziomej.

Wibroizolatory daszkowe

Różne typy podstawek wibroizolacyjnych znajdziesz tutaj

Poduszki gumowe pod maszyny

Wybór odpowiedniej podkładki

Oferujemy szeroki wybór produktów i akcesoriów używanych do maszyn budowlanych jak i stolarskich. Istotnym elementem budowy wszystkich maszyn są wibroizolatory, które należy odpowiednio dobrać, określając kilka istotnych czynników wpływających na jej działanie. Wybierając podstawkę pod tokarki, należy zwrócić uwag na cechy takie jak:

 • wielkość i całkowita waga maszyn
 • częstotliwość oraz intensywność wibracji
 • wysokość podstawy, pozwala to określić czy wibroizolatory posiadają śrubę odpowiedniej długogości

Nasza firma wykonuje również podstawki wibroizolacyjne przeznaczone do niestandardowych maszyn, które potrzebują podwójnie łączonego wibroizolatora. Takie odmiany podstawek są przeznaczone do maszyn o dużym ciężarze, a także maszyn odpornych na działanie kwasów.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i uzyskaj pomoc przy doborze właściwego wibroizolatora do Twojej maszyny. Numer telefonu i adres e-mail znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!