Uszczelki do włazów okrętowych

Uszczelki do włazów okrętowych

Uszczelki do włazów okrętowych odgrywają kluczową rolę w szerokiej gamie zastosowań morskich. Pasują do rowka pomiędzy stalowymi płytami, gdzie tworzą wodoszczelne i hermetyczne uszczelnienie, które pozwala na bezpieczne poruszanie się po głębokich wodach.

Uszczelki do włazów okrętowych – Wybór właściwego uszczelnienia

Wybierając odpowiednie uszczelnienie do konkretnego zastosowania, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym środowisko, w którym będzie pływał statek (woda słona, słodka), zakres temperatur, czy jest odporne na działanie promieni ultrafioletowych, wymagania dotyczące ciśnienia, kompatybilność z substancjami chemicznymi (np. produktami pochodnych ropy) czy komponentami znajdującymi się na statku.

Każdy wyciek to ogromna niedogodność, która powoduje dostanie się wody do środka i zamoczenie ładunku. Uszczelki gumowe są niezwykle elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i trwałe odkształcenia. Łatwo wpasowują się w szczelinę, a po otwarciu włazu wracają do swojego pierwotnego kształtu.

Sprawdź, jakie kluczowe cechy i właściwości powinny mieć sznury gumowe do włazów okrętowych:

  • całkowita wodoszczelność (zatrzymują wodę na zewnątrz)

  • ochrona przed warunkami atmosferycznymi

  • wysoka wydajność przez długi czas użytkowania

  • wysoka trwałość

  • wysoki współczynnik kompresji w celu utworzenia skutecznego uszczelnienia

  • szybki i łatwy montaż

  • zapewniają ochronę ładunku i utrzymanie go w suchości

Co więcej, uszczelka włazu powinna być odporna na korozję, a także skutecznie zabezpieczać przed przedostawaniem się kurzu i zanieczyszczeń do środka.

Wybrana uszczelka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które cechuje niezwykła wytrzymałość na trudne warunki występujące na morzu.

Uszczelka włazu

Uszczelka włazu – Bezpieczeństwo na morzu

Uszczelka gumowa do włazów, klap, drzwi, bulajów odgrywa zasadniczą rolę w ochronie komponentów znajdujących się na statku. Wszelkie zacieki niszczą stolarkę i wykończenia, powodują powstawanie pleśni i zamoczenie ładunku. Techniczne zaopatrzenie statków w tego typu wyroby zapobiega wnikaniu wody do środka oraz zabezpiecza elementy przed korozją spowodowaną kontaktem ze słoną wodą.

Uszczelka z gumy wysokiej jakości zapobiega wnikaniu wody, dzięki czemu utrzymuje wodoszczelne przedziały wewnątrz statku. Jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa, który chroni ładunek i utrzymuje pływalność jednostki.

Dzięki naszym uszczelkom masz pewność, że pokrywy włazów są wystarczająco zamknięte.  Sznur gumowy gąbczasty to produkt, który doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie można pozwolić sobie na nieszczelność.

Uszczelki do włazów

Uszczelki gumowe do włazów – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

W sklepie Power Rubber dostarczamy wysokiej jakości uszczelnienia do zastosowań morskich. Kupując uszczelnienia włazów okrętowych w naszym sklepie masz pewność, że otrzymasz produkt o wysokiej trwałości i doskonałych właściwościach uszczelniających. Oferujemy uszczelki, które stosowane są we wszystkich typach statków, od statków towarowych, przez tankowce, statki wycieczkowe, po prywatne jachty i łodzie rybackie.

Szeroka oferta wyrobów gumowych obejmuje m.in. uszczelki płaskie, oringi, płyty gumowe, które doskonale sprawdzają się w różnych sektorach, w tym w przemyśle morskim. Produkty wykonane są z różnych materiałów. Dostępne są w różnych wymiarach i twardości w skali Shore’a.

Zapytaj o produkt!

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby dowiedzieć się więcej! Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!