Wykładziny gumowe do windy

Wykładziny gumowe do windy

Każdy z nas chociaż raz w życiu skorzystał z windy. Są one już tak popularne, że nikogo nie dziwi ich obecność w blokach, a tym bardziej w biurowcach. Windy są powszechne na tyle, że wyobrażenie sobie budynku (w szczególności korporacji) bez nich, to wręcz ciężkie zadanie. Jako że są to poniekąd pomieszczenia, w których gromadzi się często duża ilość osób w krótkim czasie, a przez cały dzień takich osób przewija się znacznie więcej, windy muszą być odpowiednio zbudowane.

Przede wszystkim podczas poruszania się windą, zależy nam na własnym bezpieczeństwie, ale też zwrócimy z pewnością uwagę na jej wygląd. Ponieważ windy bardzo szybko potrafią zostać ubrudzone, na przykład w deszczowy dzień, powinny posiadać elementy ułatwiające dbanie o ich czystość i zachowanie standardów higieny. Jednym z tych rozwiązań są właśnie wykładziny gumowe do windy, które zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i łatwe zachowanie czystości.

Czym są wykładziny gumowe do windy?

Wykładziny i maty gumowe są to produkty (zazwyczaj posiadające różną długość, grubość i szerokość rolki) wykonane z litego kauczuku lub innej gumy, których zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo użytkowników windy, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości i niskiej ścieralności. Gumowe wykładziny są dopasowywane pod wymiar windy, dzięki czemu nie przesuwają się i nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowników.

Wykładziny gumowe molet do windy

Specyficzną odmianą, w jakich występują maty wykonane z gumy, są wykładziny molet. Zazwyczaj występują w kolorze czarnym, ale można je spotkać również w innych odmianach – wszystko zależy od tego, jaki kolor rolki zamówi klient. Wykładziny gumowe molet do windy charakteryzują się specjalnymi prążkami, które przede wszystkim mają za zadanie przedłużać trwałość maty, ponieważ poprzez prążki jej ścieralność znacznie maleje. Ponadto prążki te zwiększają antypoślizgowe właściwości, jakie posiada taka wykładzina gumowa, ponieważ wszelkie płyny, jak deszcz przynoszony na podeszwach butów, zbierają się między nimi i zapobiegają przypadkowym upadkom na śliskiej powierzchni. Zastosowanie tego rozwiązania znacznie przedłuża proces ścierania i starzenia materiału, który i tak już od początku jest naprawdę wysokiej jakości.

Wykładzina gumowa na podłogę

Wykładzina gumowa molet – zastosowanie

Oprócz windy, maty gumowe znajdują zastosowanie w przeróżnych miejscach. Można nimi wykładać pomieszczenia, maszyny, pojazdy, korytarze, budynki użyteczności publicznej, przede wszystkim właśnie ze względu na antypoślizgowe właściwości i najwyższej jakości materiał, z jakiego jest wykonana wykładzina, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Wykładziny gumowe do windy – parametry

Aby maty gumowe spełniały swoje zadanie, muszą być to produkty najwyższej jakości. Takie są właśnie nasze wykładziny gumowe przeznaczone do windy. Oczywiście każdą rolkę różni wymiar i związane z nim parametry, takie jak kolory, długość, grubość i szerokość. Rolki służące jako wykładzina gumowa do windy mogą mieć szerokość 1200 – 1500 mm, grubość 3 mm (najbardziej popularna), 4 mm lub 5 mm i długość pomiędzy 5 m, a 10 m. Dzięki elastyczności, jaką może osiągać wymiar rolki, każdy klient jest w stanie znaleźć produkt spełniający wszystkie jego oczekiwania, nawet jeśli potrzebne będą niestandardowe parametry.

Z czego mogą być wykonane wykładziny gumowe do windy?

Oprócz tego, że wykładzina gumowa do windy może mieć różny wymiar, może być również wykonana z kilku rodzajów gumy. Do najczęściej stosowanych materiałów podczas produkcji wykorzystuje się maty SBR, NBR i EPDM. Czym one się różnią?

  • wykładzina gumowa do windy wykonana z gum SBR jest przede wszystkim odporna na działanie przeróżnych sił, dzięki czemu ciężko jest ją zetrzeć i uszkodzić głębsze warstwy
  • wykładzina gumowa wykonana z NBR to gwarancja odporności na wszelkiego rodzaju oleje, smary, alkohole czy płyny hydrauliczne, a więc łatwo można ją czyścić bez obaw o naruszenie jej struktury
  • wykładzina gumowa do windy wykonana z EPDM jest odporna na większość substancji żrących, nie straszne jej są też wilgoć i wstrząsy, dzięki czemu ciężko jest wytworzyć na niej jakiekolwiek deformacje

Wykładzina Gumowa w Monety Szara

Tutaj znajdziesz wykładziny gumowe – cena zaskakuje

Aby wykładziny gumowe mogły zostać oddane do użytku, muszą być odpowiednio przetestowane. Wykładzina ma zapewniać bezpieczeństwo podczas jej używania, dlatego wymagane jest, by wszystkie wykładziny spełniały normę ISO 9001:2009, co gwarantuje wysoką jakość produktu.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!