Frezowanie Ploterem CNC

Frezowanie Ploterem CNC

Frezowanie Ploterem CNC to jeden z naszych podstawowych czynności. Obrabiarka sterowana numerycznie składa się z wielu elementów. Każdy z nich odpowiada za daną czynność urządzenia, a wszystkie razem zapewniają jej odpowiednią pracę. Obrabiarka ta posiada określone cechy, którymi są:

  • Nośnik danych  – jest to urządzenie wejściowe obrabiarki. Przechowuje ono informacje odpowiadające za sterowanie maszyny w postaci dyskietek, kart oraz taśm.
  • Przetwornik danych – ma on za zadanie odpowiednie przetworzenie danych umieszczonych na nośniku na odpowiednie sygnały, które później będą sterowały napędami maszyny
  • Osie przesuwu oraz wrzeciona, które są osobno napędzane przez odpowiednie napędy
  • Wyniki pomiarów, które następnie przesyłane są z powrotem do przetwornika w celu ewentualnej korekcji w oparciu o oś współrzędnych

Za działanie frezarki CNC odpowiada zatem zintegrowany system komputerowy, który odpowiada za pracę wszystkich układów sterowniczych i regulacyjnych w tej maszynie.

Ploter CNC – obrabiarka CNC

CNC skrywa angielską nazwę: Computer Numerical Control. Po polsku oznacza to właśnie obrabiarkę sterowaną numerycznie. Obrabiarka CNC to urządzenie, które umożliwia obróbkę materiałów poprzez ich frezowanie, wykrawanie, cięcie i wypalanie. Wszystko to za pomocą maszyn sterowanych komputerowo. Są one nie tylko proste w obsłudze, ale także skuteczne i innowacyjne. Warto jest wspomnieć, że zostały one w całości opracowane przez polskich inżynierów. Ich praca odbywa się poprzez sterowanie. Każda kolejność ruchów, wszystkie parametry obróbki materiałów i związane z nimi czynności zakodowane są w maszynie postaci alfanumerycznej. Wszystkie te wartości, obrabiarka CNC przetwarza w postaci binarnej na odpowiednie ruchy maszyny.

Obrabiarka CNC do gumy

Dzięki precyzji wykonania, którą możemy osiągać dzięki obrabiarce sterowanej numerycznie, obróbce poddawać możemy wiele materiałów bez obaw o ich uszkodzenie. Jednym z nich jest także guma, której obróbka często budzi spory kłopot. Dzięki precyzyjnemu i profesjonalnemu efektowi, który osiągamy dzięki użyciu CNC, z powodzeniem możemy użyć jej także do obróbki materiałów gumowych. Cięcie gumy ploterem umożliwia nie tylko dużą dokładność w wycinaniu, ale także szybką realizację i zadowalający efekt w dodatkowo niskiej cenie.

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!