NBR nitrile o ring

NBR nitrile o ring

Oringi gumowe Nitrylowe NBR 70 80 i 90 ShA

oringi gumowe kolorowe

NBR nitrile o ring

Showing 1–12 of 1626 results

Uszczelka oring NBR

O-ring gumowy nitrylowy

O-ringi gumowe

Firma Power Rubber w swoim sklepie nieopodal Warszawy oferuje w sprzedaży oringi gumowe.
Oring możemy również znaleźć pod nazwą O-ring lub uszczelka. Przeznaczenie oringu jest dokładnie takie samo jak uszczelki- ma zabezpieczyć łączenie dwóch lub więcej materiałów przed wydostaniem się, lub dostaniem do środka pyłów, gazów, płynów, olei czy różnych chemicznych substancji. Określenie uszczelka i oring są dosyć często zamiennie stosowane. Jednakże należy pamiętać o różnicy w budowie. Oring jest to okrągły zazwyczaj wykonany z gumy przedmiot, który posiada okrągły przekrój poprzeczny. Można powiedzieć, że wyglądem przypomina pierścień, oponę.

Zastosowanie oringów w dniu dzisiejszym jest bardzo uniwersalne. Znajdziemy je w każdym przemyśle: żywieniowym, farmaceutycznym, elektrycznym czy hydraulicznym. Dlatego materiały, z jakich są wykonywane oringi gumowe zostały specjalnie dopasowane do szerokiego spektrum zadań. W zależności, w jakim środowisku chcemy umieścić oring znajdziemy oringi wysokotemperaturowe, oringi niskotemperaturowe, oringi odporne na działania chemikaliów itp.

Jesteśmy firmą, która stale szuka nowych rozwiązań, ulepszeń, doskonaleń. Wiemy, że rozwój technologi pozwala na wytwarzanie nowych mieszanek gumowych, a tym samym pozwala na zastosowanie ich wedle własnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oringów gumowych w naszym sklepie są one podzielone ze względu na materiały, z których możliwa jest ich produkcja.

Guma NBR

NBR – jest to Kauczuk akrylonitrylo-butadienowy. Jest to rodzaj syntetycznego kauczuku, z którego tworzone są m.in. uszczelki, elementy amortyzujące, tłumiące drgania. Materiał ten znalazł zastosowanie m.in. w przemyśle medycznym np. wyrób rękawiczek medycznych, hydraulicznym, pneumatycznym lub spożywczym gdzie wykorzystywany jest do uszczelniania złączy np. za pomocą oringów.

Jego główną zaletą jest nieznaczne odkształcanie się pod wpływem nacisku i brak trwałych odkształceń. Dodatkowo wykazują wysoką wytrzymałość na zerwanie lub ścieranie i zachowują prawidłowe właściwości mechaniczne. Niski koszt produkcji wraz z łatwo dostępnym materiałem NBR sprawiły, że stał się on najbardziej popularnym materiałem do wykonywania oringów.

Oring NBR Właściwości

Przykład oringa NBR 70

Do właściwości oringów nbr można zaliczyć odporność na temperatury do +90oC, tłuszcze, smary, różnego rodzaju oleje w tym mineralne, silnikowe oraz hydrauliczne, wodę oraz takie związki chemiczne jak rozcieńczone kwasy lub zasady (w neutralnej temperaturze).

Uszczelki wykonane z elastomerów jak NBR posiadają szerokie zastosowanie w przemyśle, ale również w ogrodnictwie, czy w naszej kuchni oraz łazienkach. Uszczelki typu oring dostępne są w wielu rozmiarach. Szeroki zakres na oringi i wymiary dostępne są w naszym katalogu oringów. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Oring NBR Temperatura

Oring NBR – Temperatura dla tego typu uszczelnień technicznych wykonanych z tej mieszanki jest następująca:

-40°C do +90°C

 

 

Oringi NBR 70 75 80 90 ShA

W Power Rubber oferujemy oringi nitrylowe nbr wykonane precyzyjnie z wysokiej jakości materiałów.

W naszej ofercie znajdują się oringi wykonane z materiału o twardości:

  • Oringi NBR 50 ShA
  • O-ring NBR 60 ShA
  • Oringi NBR 70
  • O-ring NBR 75 ShA
  • Oringi NBR 80
  • Oringi NBR 90/92

Pierścień uszczelniający NBR

Nasza szeroka gama uszczelnień technicznych zawiera również Pierścienie uszczelniające NBR. Są to gumowe pierścienie przeznaczone do powszechnego użycia. Jednocześnie są to najtańsze uszczelki gumowe. Nasza oferta zawiera zgodność z normą DIN 3760, co potwierdza wysoką dokładność wykonania.