Taśmy Ostrzegawcze

Taśma ostrzegawcza odblaskowa wykonana jest z folii polietylenowej PE. Posiada nadrukowane paski o wysokiej widoczności. Zarówno taśma ostrzegawcza biało-czerwona, jak i taśma ostrzegawcza żółto-czarna przeznaczone są do tymczasowego ostrzegania o niebezpieczeństwie tj. miejsca wypadku, kontrola ruchu drogowego oraz wygradzania terenu na placach budowy, parkingach, w magazynach. Elastyczne i odporne na wilgoć oraz ścieranie. Przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

 

Tasma-ostrzegawcza-zolto-czarna-100

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

W asortymencie Power Rubber posiadamy szeroką gamę wysoce wytrzymałych, profesjonalnych produktów przeznaczonych do znakowania. Wykonane są z folii polietylenowej PE (polimer etanu).

Taśma ostrzegawcza BHP

Do taśm BHP należy taśma ostrzegawcza biało-czerwona i taśma ostrzegawcza żółto-czarna. Są to również najczęściej spotykane i wykorzystywane taśmy do sygnalizowania niebezpieczeństwa na drogach i w obiektach użyteczności publicznej. Taśma dwukolorowa biało-czerwona i żółto-czarna skutecznie przyciąga uwagę.

Zastosowanie taśm ostrzegawczych

Taśmy ostrzegawcze to niezbędne akcesorium spełniające dwie kluczowe funkcje. Pierwszą z nich jest oznaczenie stref niebezpiecznych w celu ograniczenia ryzyka utraty życia lub zdrowia w miejscu pracy, na budowie lub w ruchu drogowym. Ich zastosowanie pozwala na czasowe i skuteczne poinformowanie kierowców lub przechodniów o możliwych zagrożeniach tj. wykopy, otwarty właz studzienki kanalizacyjnej, teren budowy. Taśma ostrzegawcza usprawnia również pracę służb mundurowych (policja, straż pożarna). Pozwala na odgrodzenie lub zamknięcie obszaru niebezpiecznego tj. miejsce wypadku. Drugą funkcją taśm sygnalizacyjnych jest możliwość wygrodzenia terenu i oznakowaniu szlaków komunikacyjnych m.in. na parkingu, w magazynie lub hali produkcyjnej. Z jej pomocą można wyznaczyć również tymczasowy ciąg pieszy np. podczas imprez masowych.

Taśma ostrzegawcza odblaskowa

Taśma ostrzegawcza fotoluminescencyjna świeci w ciemności. Służy do oznaczania słabo widocznych miejsc niebezpiecznych lub wyznaczania ciągów komunikacyjnych. Taśma odblaskowa samoprzylepna wykorzystywana jest m.in. do oznaczania dróg przeciwpożarowych, uskoków, schodów, słupków, krawędzi drogi.

Zalety taśm ostrzegawczych

Występują w rolkach w różnych kolorach i długościach. Są odporne na zniszczenia, rozerwanie i warunki pogodowe. Służą do wielokrotnego użytku. Montaż nie wymaga użycia narzędzi.