Shopping Cart
maty do martwego ciągu

Maty do martwego ciągu – Montaż – Poradnik

Maty do martwego ciągu to najgrubsze maty na siłowni. Najczęściej te grube maty stosowane są tylko w wyznaczonej strefie w siłowni, bądź w Sali Fitness. Przystosowane do największych ciężarów chronią podłogę przed uszkodzeniem, a zawdzięczamy to ich grubości.

Zadajmy więc pytanie:

Jak zatem prawidłowo zamontować maty do siłownie w strefie martwego ciągu?

Zapraszamy do naszego poradnika!

Montaż mat na siłownie – Etap Pierwszy

Co jest pierwszym etapem w montażu mat na siłownie? Od czego należy zacząć?

To od czego należy zacząć – jak się okazuje, to co powoduje zdziwienie na twarzy naszych Klientów – to uporządkowanie docelowego miejsca, w którym ma mieć miejsce strefa martwego ciągu.  Zazwyczaj strefa ta jest w miejscy, gdzie są maszyny na siłowni -co ułatwia nam zadanie, o ile nie jest to skomplikowany atlas. W tym momencie przesuwamy maszyny oraz inne wyposażenie. Zwijamy bieżące koce, materace, które znajdowały się w danym pomieszczeniu.

Co jeśli nie mam miejsca w siłowni?

Jeżeli nie mam miejsca w siłowni to zalecamy montaż stopniowy.

Co to stopniowy montaż mat na siłownie?

To rodzaj montażu, ktory polega na przesunięciu sprzętu znajdującego się w sali fitness na bok, aby w pierwotnie zajętym miejscu udostępnić przestrzeń potrzebną do montażu.maty do martwego ciągu

Najlepsze maty do martwego ciągu

Montaż podłogi – Etap Drugi

Po oczyszczeniu miejsca na naszą docelową strefę dla martwego ciągu, zachęcamy do oczyszczenia posadzki przy pomocy odkurzacza. Pozbywamy się drobnych okruszków, które mogą nie ułatwiać nam montażu.

Co jeśli nie ma odkurzacza?

Tak, wiemy, iż zdarza się, że w miejscu montażu mat na siłownie nie ma jeszcze zasilania (prądu). Wtedy możemy wykorzystać dwa rozwiązania:

  1. Zastosować agregat prądotwórczy – jeżeli przestrzeń w naszej siłowni jest bardzo zabrudzona, zalecamy korzystanie z tej możliwości. Jeżeli jednak jest to powierzchowny kurz, to zapraszamy do punktu numer dwa:
  2. Zastosować zestaw: szczotka + szufelka – tutaj obejdzie się bez instrukcji.

Montaż podłogi na siłownie – Etap Trzeci

Etap trzeci jest polega na weryfikacji naszego podłoża. Po fazie oczyszczenia, dużo prościej jest sprawdzić jakość naszej posadzki. Warto sprawdzić, czy posadzka nie jest połamana, czy nie ma ewidentnych spadków, różnic w jej wysokościach. Jeżeli takie występują to należy takie podłoże wyrównać w zależności od użytego pokrycia posadzki. W zależności czy posadzka jest wykonana z płytek, gresu, żywicy lub betonu, bądź deski czy paneli wszelakie ubytki tworzące zagłębienia powinny zostać uzupełnione.

Dlaczego uzupełnienie jest takie ważne?

Uzupełnienie jest takie ważne, aby nie uszkodzić zarówno posadzki w większym stopniu oraz zminimalizować ryzyko uszkodzenia mat na siłownie. Jeżeli pod naszą gumową podłogą będzie taka dziura, raczej pewne jest uszkodzenie cienkich mat (do 10mm). Na szczęście, tutaj opisujemy montaż mat do martwego ciągu, których takie sytuacje nie dotyczą. Dziury mogą występować, ważne, aby poszczególny element stał stabilnie.

Montaż mat do siłowni – Etap Czwarty

W tym etapie przystępujemy do układania mat do martwego ciągu. Maty rozkładamy przez polecany przez nas model: od rogu. Wybieramy róg pomieszczenia, od którego startujemy całym elementem. Element układamy w dane miejsce. Następnie do kolejnego elementu umieszczamy kołki montażowe z dwóch stron. Następnie wybieramy kolejny element, matę i dopasowujemy. Daną czynność powtarzamy do zrealizowania montażu, czyli do ułożenia wszystkich elementów, które zostały zakupione.

Montaż mat w siłownie – co dokładnie?

Tutaj należy wykonać następujące czynności:

Na początku dodamy, iż może przydać się młotek gumowy.

W miejsce otworów umieścić kołki montażowe w jeden element, czyli w jedną matę (przy pomocy wspomnianego młotka). Następnie kładząc drugą kostkę, dociskamy ją do pierwszej, jednocześnie wbijając kołki w otwory w tej macie, którą właśnie kładziemy.

Jeszcze raz jak zamontować maty:

Umieszczamy kołki montazowe w macie nr 1. Kładziemy matę nr 2. Matę nr 2 dociskamy do maty nr 1 – jednocześnie kołki z maty nr 1 wchodzą w matę nr 2.

Co ważne!

Kołki nie powinny być zamieszczone w ostatnie elementy – już spotkaliśmy się i z takmi przypadkami!

Montaż mat w Sali fitness – Etap Piąty

Etap Piąty nawiązuje do etapu drugiego. Warto posprzątać po wykonaniu realizacji. Ład i porządek zawsze podnosi efekt finalny #POWERRubber.com

Życzy powodzenia przy montażu mat do martwego ciągu oraz zapraszamy do kontaktu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *