Maty do martwego ciągu

Maty do martwego ciągu – Montaż – Poradnik

Maty do martwego ciągu to niezwykle wytrzymała, antypoślizgowa, gumowa podłoga, która charakteryzuje się łatwym montażem. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, których właściwości zapewniają tłumienie hałasów i uderzeń. Maty gumowe do siłowni, ze względu na swoją unikalną konstrukcję stosowane są w strefach wolnych ciężarów i martwego ciągu, a także w salach treningowych Crossfit. Tego rodzaju maty sportowe są najgrubsze, dzięki czemu przystosowane są do największych ciężarów, a także skutecznej ochrony nawierzchni przed uszkodzeniem.

Gumowa podłoga do siłowni typu puzzle lub kwadrat – Zalety i Właściwości

Maty gumowe pod sztangę są wytrzymałe, zapewniają stabilność, doskonałą absorpcję uderzeń oraz odpowiednią przyczepność, a także zwiększają walory estetyczne pomieszczenia (tzw. efekt wizualny). Przyjrzyjmy się bliżej ich zaletom i właściwościom:

Trwałość i wytrzymałość

Oferujemy maty puzzle i kwadrat wykonane z najwyższej jakości drobnego granulatu gumowego. Nasze wyroby są niezwykle trwałe, wytrzymują największy ciężar, zapewniają długą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stworzyć jednolitą powierzchnię, która nie przesuwa się ani nie zwija. Dzięki tym właściwościom, maty doskonale sprawdzą się w każdej siłowni i klubie fitness, a także jako element zabezpieczający w strefach cardio pod ciężkie maszyny i urządzenia (np. bieżnie, orbitrek).

Amortyzacja

Dzięki amortyzacji, gumowa podłoga nie tylko tłumi uciążliwe dźwięki ale jednocześnie chroni użytkowników przed wibracjami, wstrząsami i uderzeniami. Podłogi do martwego ciągu charakteryzują się największą grubością, dzięki czemu skutecznie absorbują i amortyzują uderzenia. Antypoślizgowość i amortyzacja to bardzo ważne właściwości podłogi. Z jednej strony wysokiej jakości maty chronią przed przypadkowym upadkiem, a z drugiej, zabezpieczają i chronią stawy przed twardą powierzchnią (właściwości przeciwzmęczeniowe).

Właściwości antypoślizgowe

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór dostępnych gumowych mat do siłowni, które zapewnią wygodny i bezpieczny trening bez obawy o kontuzję. Antypoślizgowa nawierzchnia zapewnia odpowiednią przyczepność osobom przebywającym na siłowni, chroniąc je przed przypadkowym poślizgnięciem, potknięciem lub upadkiem.

Redukcja hałasu

Maty gumowe puzzle i kwadrat gwarantują doskonałą izolację akustyczną. Redukują hałas spowodowany przez ciężki sprzęt i upuszczone ciężary (hantle, sztangi). Możemy pomóc w wyborze odpowiedniej grubości podłogi do konkretnego zastosowania. Przedstawimy właściwe rozwiązania, aby skutecznie wygłuszyć pomieszczenie.

Komfort i bezpieczeństwo

Podłoga z gumy dostępna jest w rolce, a także w formie płytek typu puzzle lub kwadrat. Jej instalacja zwiększa bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń. Gumowa podłoga zapewnia bezpieczną, wygodną nawierzchnię do ćwiczeń, która zapewnia odpowiednią przyczepność. Pomaga zapobiegać kontuzjom i poważnym uszkodzeniom stawów. Zmniejsza obciążenie spowodowane uderzeniami podczas treningów. Stanowi również zabezpieczenie podłogi przed pęknięciami i zniszczeniem.

Bezproblemowy montaż i łatwe utrzymanie czystości

Maty przeznaczone do ćwiczeń na siłowni zapewniają niezwykle szybki montaż i łatwą konserwację. Cała nawierzchnia składa się ze specjalnych płytek, które montuje się ściśle do siebie za pomocą kołków montażowych. Płyty gumowe instaluje się bez konieczności użycia kleju. Nadają się do samodzielnego montażu.

Jeżeli kiedykolwiek zajdzie potrzeba wymiany płytki, wystarczy wymienić pojedynczy element, bez konieczności demontażu całej posadzki. Możliwe jest również wtrącenie kolorowych granulek (tzw. mozaika), która zwiększy efekt wizualny.

Podłoga nie chłonie wilgoci, dlatego zapobiega rozwojowi pleśni i namnażaniu się bakterii. Jest łatwa to wycierania i czyszczenia.

Gumowe maty do martwego ciągu montaż

Gumowe maty do ćwiczeń – Grubość

Maty do martwego ciągu (DZIK) to maty dla największych twardzieli! Dedykowane są największym ciężarom. W naszym sklepie oferujemy kilka różnych grubości mat, od 37 do 80 mm. Charakteryzuje je wysoka trwałość oraz odporność na intensywne użytkowanie. Wykonane są z wytrzymałej gumy, która na skutek uderzeń nie odpryskuje. Ma doskonałe właściwości amortyzujące, co pomaga chronić podłogę i sprzęt przed uderzeniami. Krawędzie gładko do siebie pasują i po instalacji są niemal niewidoczne. To opłacalna inwestycja dedykowana dla każdego, kto szuka maksymalnej ochrony podłogi na siłowni.

maty do martwego ciągu

Prawidłowy montaż maty do siłowni w strefie martwego ciągu

Zapraszamy do naszego poradnika!

Etap Pierwszy – Uporządkuj przestrzeń

Co jest pierwszym etapem w instalacji mat na siłownie? Od czego należy zacząć?

W pierwszej kolejności należy uporządkować docelowe miejsce przeznaczone na strefę do martwego ciągu. Zazwyczaj strefa ta znajduje się w miejscu, w którym są maszyny, co znacznie ułatwia nam zadanie. Należy przesunąć urządzenia oraz inne wyposażenie, zwinąć maty i materace, które znajdują się w danym pomieszczeniu.

Co jeśli nie mam miejsca w siłowni?

Jeżeli nie mam miejsca w siłowni to zalecamy montaż stopniowy.

Co to stopniowy montaż mat na siłownie?

Polega on na przesunięciu sprzętu znajdującego się w sali fitness na bok, aby w pierwotnie zajętym miejscu udostępnić przestrzeń potrzebną do montażu.

Etap Drugi – Oczyść podłoże

Oczyść podłoże! Upewnij się, że nawierzchnia jest sucha i wolna od zanieczyszczeń. Zachęcamy do oczyszczenia posadzki przy pomocy odkurzacza. Pozbądź się drobnych okruszków, które mogą utrudnić instalację.

Co jeśli nie ma odkurzacza?

Tak, wiemy, iż zdarza się, że w miejscu instalacji mat na siłownie nie ma jeszcze zasilania (prądu). Wtedy możemy wykorzystać dwa rozwiązania:

  1. Zastosować agregat prądotwórczy – jeżeli przestrzeń w naszej siłowni jest bardzo zabrudzona, zalecamy korzystanie z tej możliwości. Jeżeli jednak jest to powierzchowny kurz, to zapraszamy do punktu numer dwa:

  2. Zastosować zestaw: szczotka + szufelka – tutaj obejdzie się bez instrukcji.

Etap Trzeci – Sprawdź stan posadzki

Sprawdź stan posadzki. Upewnij się, że nie jest ona połamana, nie ma ewidentnych spadków czy różnić w wysokościach. Jeżeli takie występują, to nawierzchnię należy wyrównać w zależności od użytego pokrycia. W zależności od tego, czy posadzka jest wykonana z płytek, gresu, żywicy, betonu, deski bądź paneli – wszelkie ubytki tworzące zagłębienia powinny zostać uzupełnione.

Dlaczego uzupełnienie jest takie ważne?

Uzupełnienie jest takie ważny, aby w większym stopniu nie uszkodzić posadzki, a także zminimalizować uszkodzenie mat na siłownie. Jeżeli pod gumową podłogą będzie dziura, raczej pewne jest uszkodzenie cienkich mat (do 10 mm lub 15 mm). Na szczęście, tutaj opisujemy instalację podłogi do martwego ciągu, których takie sytuacje nie dotyczą. Dziury mogą występować, ważne, aby poszczególne elementy stały stabilnie.

Etap Czwarty – Montaż mat na siłowni

Maty rozkładamy przez polecany przez nas model: od rogu (pozwala to na lepsze dopasowanie, bez potrzeby cięcia płytek). Wybieramy róg pomieszczenia, od którego startujemy całym elementem. Element układamy w dane miejsce. Następnie do kolejnego elementu umieszczamy kołki montażowe z dwóch stron. Następnie wybieramy kolejny element, matę i dopasowujemy. Daną czynność powtarzamy do momentu ułożenia wszystkich elementów, które zostały zakupione.

Jakie czynności należy wykonać?

Na tym etapie może przydać się młotek gumowy.

W miejsce otworów należy umieścić kołki montażowe w jeden element, czyli w jedną matę (przy pomocy wspomnianego młotka). Następnie, kładąc drugą kostkę, trzeba docisnąć ją do pierwszej, jednocześnie wbijając kołki w otwory w tej macie, którą właśnie kładziemy.

Na początku dodamy, iż może przydać się młotek gumowy.

Jeszcze raz jak zamontować maty:

Umieszczamy kołki montażowe w macie nr 1. Kładziemy matę nr 2. Matę nr 2 dociskamy do maty nr 1 – jednocześnie kołki z maty nr 1 wchodzą w matę nr 2.

Co ważne!

Kołki nie powinny być zamieszczone w ostatnie elementy – już spotkaliśmy się i z takimi przypadkami!

Etap Piąty – Zadbaj o czystość

Etap Piąty nawiązuje do etapu drugiego. Warto posprzątać po wykonaniu realizacji. Ład i porządek zawsze podnosi efekt finalny #POWERRubber.com

Montaż maty do martwego ciągu

Gumowe maty na siłownie – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Firma Power Rubber to renomowany dostawca profesjonalnej podłogi do siłowni. Nasze maty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie zabezpieczyć podłogę i sprzęt przed zniszczeniem, zapewniając jednocześnie większą wygodę ćwiczącym.

 Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź napisz wiadomość na adres e-mail (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

   

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!